Naisühendused soovivad seksiostu keelamist

 (214)

Tallinnas pühapäeval kohtunud mitme riigi naisorganisatsioonide esindajad peavad oluliseks Eestis seksi ostmise kriminaliseerimist Rootsi, Soome ja Leedu eeskujul.

“On märgata, et Rootsis on prostitutsioon tänavatelt kadunud ja uusi noori tüdrukuid sellesse ärisse enam nii palju juurde ei tule. Samas on prostitutsioon tekkinud internetti, aga see oleks juhtunud ka ilma seadusemuudatuseta,” rääkis Rootsi sotsiaaldemokraatliku partei liige Anne Ludvigsson.

Eesti naisorganisatsioonid pooldavad Skandinaavia mudelit ja soovivad, et ka siin muudetaks seksiostmine kuriteoks. Justiitsministeeriumil pole prostitutsiooniga seonduvaid seadusi lähiajal kavas muuta.

Euroopa Liidus ei ole ühtset prostitutsiooni vastu võitlemise poliitikat. Hollandis on prostitutsioon legaliseeritud. Rootsis on juba seitse aastat seksi ostmine kriminaalkuritegu. Sama teed on minemas ka Soome ja Leedu. Eestis saab aga karistada vahendaja.

“Las kõik riigid võtavad selle seaduse vastu. Kuhu siis ostma minnakse?” soovis Euroopa ühtset poliitikat Kesk- ja Ida-Euroopa soolise võrdõiguslikkuse keskuse juhataja Sonja Lokar.