Naistepäev "koduvanglas": Galojan viidi üle Harku naistevanglasse

 (38)
Naistepäev "koduvanglas": Galojan viidi üle Harku naistevanglasse
Foto: Ilmar Saabas

Suure hulga raha omastamises süüdi mõistetud Anna-Maria Galojan viidi möödunud nädala lõpus Tallinna vanglast üle Harku vanglasse karistust kandma.

Justiitsministeeriumi avalike suhete juht Katrin Lunt kinnitas Delfile, et Galojan viidi Harku naistevanglasse 5. märtsil. Galojan hakkab vanglas elama samades tingimustes nagu kõik teised sealsed vangid.

Üle kolme aasta Londonis redus olnud Anna-Maria Galojan toodi 19. veebruaril Eestisse ja viidi otsejoones Tallinna vanglasse.

Ühendkuningriigi ülemkohus ei võtnud tänavu jaanuari lõpus Eestis suures ulatuses omastamise eest vangi mõistetud Galojani taotlust arutusele. Suurbritannia õigussüsteemi kohaselt on Galojanil ka kaebevõimalus.

Briti kõrgem kohus otsustas Anna-Maria Galojani mullu novembri lõpus Eesti võimudele üle anda, kuid Galojan vaidlustas selle otsuse.

Eestis jõustus Galojani süüdimõistmine 2012. aasta 18. jaanuaril, kui riigikohus ei võtnud tema kaitsja vandeadvokaat Sven Sillari kaebust arutusele.

Vastavalt Harju maakohtu määrusele pidanuks Galojan minema vanglasse karistust kandma hiljemalt 2012. aasta 7. veebruari hommikul, kuid seda ta ei teinud, sest oli Eestist lahkunud.

Eesti kohus mõistis Galojanile 2011. aasta mais ühe aasta ja 10 kuu pikkuse vangistuse, millest tal tuleb vanglas ära kanda viis kuud.

Seotud lood:

Pärast kohtuotsuse jõustumist ei ilmunud Galojan aga vanglasse karistust kandma, vaid põgenes Suurbritanniasse, väites põhjenduseks, et teda kiusatakse Eestis taga.

Ligi 60 000 euro omastamises süüdi mõistetud ja karistuse kandmise kartuses Londonis redutanud Anna-Maria Galojani karistus ei aegunud, sest tema kohtuotsuse aegumine oli peatunud.

Galojan mõisteti süüdi ligi 60 000 euro omastamise ja võltsitud dokumendi kasutamise eest ajal, mil ta oli MTÜ Eesti Euroopa Liikumise juht.