Naistearstide selts: sünnitusosakondi võiks olla Eestis senisest vähem

 (34)
Naistearstide selts: sünnitusosakondi võiks olla Eestis senisest vähem
Foto: Tiit Blaat

Naistearstide seltsi hinnangul võiks sünnitusosakondi olla Eestis senisest vähem ning sünnitusabi asemel peaks naistele olema lähemal hoopis rasedate jälgimine ja sünnitusjärgne jälgimine.

Eestis on praegu 15 haiglat, kus on sünnitusosakond, kuid naistearstide seltsi hinnangul võiks sünnitusosakondadega jätkata need haiglad, kus aastas on vähemalt 500 sünnitust, vahendab ERR Uudised Vikerraadio saadet "Uudis+".

"Kui mõtleme selle peale, kas haiglas on 200 sünnitust või 700-800 sünnitust, siis tegelikult valmisolek peab olema tagatud ööpäeva ringselt ja iga päev," ütles seltsi president Helle Karro.

Ühe stsenaariumi kohaselt jääks kolm suuremat haiglat, see tähendab kaks suuremat haiglat Tallinnas ja Tartu ülikooli kliinikumi naistekliinik ning ka saartele, sest saared on eriolukorras.

Karro sõnul oleks kõige ratsionaalsem see, et lisaks kolmele suuremale haiglale ja kahele saartel, jääks veel vähemalt viis: Virumaale vähemalt kaks haiglat, Lääne- Eestisse Pärnus, Kesk-Eestisse üks haigla ja Lõuna-Eestis üks haigla lisaks Tartu ülikooli kliinikumile.