Naiselt intiimvideoga raha välja pressinud mees pääses tingimisi karistusega

 (25)
Mälupulk.
Mälupulk. Foto: Heiki Rebane

Viru maakohus mõistis tingimisi vabadusekaotuse 38-aastasele Artjomile, kes nõudis Narvas elavalt naiselt 10 000 eurot, ähvardades maksmata jätmise korral teha avalikuks naise osalusega intiimvideo, kirjutab ERR.

Täna jõustunud kohtuotsuse põhjal mõisteti mees süüdi väljapressimises. Teda karistati tingimisi 2-aastase vabadusekaotusega, aga mees pääseb tingimisi karistusega, kui kahe ja poole aasta jooksul uut süütegu ei soorita.

Ähvardaja pressis raha välja eelmise aasta detsembrist tänavuse aprillini. Artjom nõudis naiselt summasid 5000 eurost kuni 10 000 euroni, ähvardades mittemaksmise korral avaldada intiimvideo, mis mehe valduses oleval mälupulgal oli. Kannatanu pöördus aga politsei poole ning aprilli alguses peeti Artjom kinni.

Abiprokurör Sofja Hristoforova sõnul ei suudetud juurdluse käigus tuvastada, kuidas pikantse sisuga mälupulk Artjomi kätte sattus. "Õnneks naine ei maksnud süüdistatavale raha ja nii olid ta kannatused vaid moraalsed," ütles Hristoforova ERRi venekeelsele portaalile.