Nädalaid valitsuse istungitelt puudunud Mart Helme läheb puhkusele

 (377)
Mart Helme
Mart HelmeFoto: Rauno Volmar

Siseminister Mart Helme, kes pole viimased kolm nädalat valitsuse istungil osalenud, ei osale valitsuse töös ka kahel järgmisel korral, sest võttis välja suvepuhkuse.

Möödunud nädalal kajastas Delfi, et Helme osales valitsuse istungil viimati 11. juulil, järgmine kord võib teda seega istungile oodata 22. augustil, sest minister puhkab 8.–20. augustini.

Seejuures täitub homme valitsusel 100 päeva ametis ning viimane siseministeeriumi teade andis teada, et minister Helme plaanib kindlasti homsest valitsuse istungist ja kabinetinõupidamisest osa võtta.

Esimene valitsuse istung jäi siseministril vahele 18. juulil, kui ta viibis 17.–19. juulini Soomes Helsingis lähetuses.

Valitsuse istungite protokollidest selgub, et Helme puudus ka järgmiselt kahelt valitsuse istungilt, mis toimusid 25. juulil ja 1. augustil. Nendel kuupäevadel minister lähetuses ei viibinud. Samuti ei olnud tal juulis ega augusti alguses võetud ühtegi puhkusepäeva, kinnitas valitsuse kommunikatsioonibüroo nõunik Argo Kerb.

Küll aga osales Helme 25. juulil valitsuse kabinetinõupidamisel, mis algab alati pärast hommikust valitsuse istungit ja keskpäevast pressikonverentsi.

1. augustil puudus Helme nii hommikuselt valitsuse istungilt kui ka pärastlõunaselt kabinetinõupidamiselt.

Ministeeriumi töötajad räägivad, et ka oma kabinetti jõuab minister haruharva.