Nädalaga esitati ligi 10 000 maamaksust vabastamise avaldust

 (6)
Nädalaga esitati ligi 10 000 maamaksust vabastamise avaldust
Foto: Siim Lõvi

Kolmapäeva õhtuks olid koduomanikest tallinlased esitanud 9329 maamaksust vabastamise avaldust, neist 5648 avaldust esitati e-teenust kasutades.

„Seega kasutab laias laastus kolmest avalduse esitajast kaks kiireimat ja lihtsaimat moodust - elektrooniliselt riigiportaali eesti.ee kaudu avalduse esitamise võimalust,“ ütles abilinnapea Eha Võrk, vahendas Raepress.

Avalduste vastuvõtt algas 1. septembril, avalduse esitamiseks on aega kuni 10. jaanuarini 2012.

Avalduse saab esitada ka elukohajärgsesse linnaosavalitsusse, linnakantselei teenindussaali või Tallinna linnavaraametisse. Avalduse vormistamiseks ja registreerimiseks tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument. „On rõõmustav, et avalduste vastuvõtmine ja registreerimine sujub ladusalt,“ ütles Võrk.

Allkirjastatud paberkandjal avalduse võib ka saata postiga elukohajärgsesse linnaosavalitsusse või Tallinna linnavaraametisse.

Täpsem teave maamaksust vabastamise avalduse esitamise võimaluste kohta on olemas maamaksuvabastuse kodulehel.

Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses. Tulenevalt maamaksuseadusest on maamaksust vabastamise aluseks vabastuse taotleja esitatud vormikohane avaldus. Avaldus maamaksust vabastamiseks on võimalik esitada kõigil Tallinna koduomanikel, seega on maamaksuvabastust võimalik taotleda ka kõigil korteriomanikel.

Kodualuse maa maamaksust vabastamiseks tuleb esitada avaldus ka pensionäridel, kes on seni saanud pensionäri maamaksuvabastust või -hüvitist. Represseeritud, kellele varem maksuvabastus määratud, ei pea uut avaldust esitama.