DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

NÄDAL PILDIS: odavate kaupade järgi joosti tormi ning viimaks ometi sadas maha ilus lumi

 (11)
NÄDAL PILDIS: odavate kaupade järgi joosti tormi ning viimaks ometi sadas maha ilus lumi
Foto: Ester Vaitmaa

Novembri viimase nädala märksõna on kindlasti paks kohev lumi ja tõeline talveilm. Ilmajaam lubab külma ilma veel mõneks, nii et võimalik, et ilus talveilm jääb Eestisse veel mõneks ajaks püsima. Kuid mida juhtus sel nädal veel?

Foto: Ilmar Saabas

Rahvusinghäälingu nõukogu valis sel nädalal oma uueks esimeheks sotsiaaldemokraadi ja kunagise ETV juhi Hagi Šeini. Šein vahetab välja Andres Jõesaare, kes sellelt kohalt surmaga lõppenud liiklusavarii tõttu tagasi astus.


Foto: Ilmar Saabas


Sombuse taeva all ning Lasnamäe pensionäride saba saatel avati Muugal uhiuus Maxima kauplus.

Maxima avamine Muugal Foto: Ilmar Saabas


Neljapäeval avas uksed aga Rocca al Mare kaubanduskeskuses asuv Euronics XXL. Suure poe avamise puhul tehtud allahindlused meelitasid poodi ka suure rahvasumma, keda eeskätt näis ajendavat soov saada endale soodsa hinnaga laiekraan televiisor: vaid poole tunniga olid sooduspakkumises olnud televiisorid müüdud.

 

Foto: Ester Vaitmaa

Tallinnasse Ravi tänavale, kus toimus varing. Inimesed õnneks vigastada ei saanud. Põhja-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Ants Raava ütles, et kokku kukkus puust elumaja paekivist tulemüür, mis purustas osaliselt hoone all asuva keldri.

Foto: Ilmar Saabas


Valgus tunneli lõpus? Selline on nimelt soomuki sisemus. Sel nädalal tutvustas kaitsevägi Männiku harjutusalal Hollandist hangitavaid uusi soomukeid Pasi XA-188, mis lisanduvad seniste, vanemate Pasidega kaitseväe masinaparki.

Foto: Siim Lõvi


Kolmapäeval hakkas tuisuilm ning esimesed lumehelbed tulid maha. Esimesed probleemid lumiste katustega algasid koos suurema lume allasadamisega. Nii oli korralik lumevaal kogunenud Eesti Panga katusele juba esimesel korralikul lumesaju päeval.

Foto: Ilmar Saabas

Pöffihunt sai puretud! Algas taas pimedate ööde filmifestival. Avasõnad ütles aastaid festivali eestvedanud Tiina Lokk.

Foto: Ilmar Saabas


Sel nädalal avati pealinnas ka kaks turgu: taasavati põlengus kannatada saanud Nõmme turg. Avakõnega esines Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Ja rahvas kuulas.


Foto: Ilmar Saabas

"Kõik on seaduslik!" Lint lõigati läbi ka palju poleemikat tekitanud Kristiine turu avamisel. Turg ehitati nimelt maalapile, mille linn taotles riigilt hoopis mänguväljaku rajamiseks, kuid detailplaneeringusse jäeti muudatus tegemata. Seetõttu on nõudnud Harju maavanem Ülle Rajasalu linnalt paberimajanduse kordaajamist ning ähvardanud muidu turu maatasa teha. Alates reedest saab aga turul sisseosta teha.


Foto: Tanel Meos

Kultuuriminister Laine Jänes otsustas aasta kodaniku valimise komisjoni ettepanekul nimetada tänavuseks aasta kodanikuks Toidupanga tegevjuhi ja mündikogumiskampaania käivitaja Pieter Boerefijni. Palju õnne!

Foto: Ilmar Saabas

Äripäev andis üle Eesti edukaimate ettevõtete preemiad. Mitmendat aastat järjest sai selleks Vopak E.O.S. ning selle juhil Arnout Lugtmeijeril näis võidu üle hea meel olevat.

Foto: Ester Vaitmaa

Laupäeval rõõmustasid televaatajaid Edgar ja Marta Vunš - saate võimalikud favoriidid. Üheksaaastased õde ja vend on äärmiselt tublid - lisaks tantsutrennidele on käinud nad eraldi ka eesti keelt õppimas. Olles pärit venekeelsest perekonnast räägivad nad täiesti puhtalt ja veatult ka eesti keelt.

 

Foto: Ester Vaitmaa

Sel nädalavahetusel sai Saku Suurhallis näha aga Euroopa parimaid võistlustantsijaid.

Foto: Ilmar Saabas

 

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.