Muusikanõukogu astus ERSO ja Neeme Järvi kaitseks välja

 (208)
Muusikanõukogu astus ERSO ja Neeme Järvi kaitseks välja
Foto: Andres Putting

Eesti tippmuusikutest koosnev muusikanõukogu tegi valitsusele pöördumise, milles nõuab kiireid samme ERSO stabiilsuse taastamiseks ja Neeme Järviga lepingu sõlmimiseks.

"Leiame, et Eestile on oluline maailmanimega tippdirigendi Neeme Järvi töö meie esindusorkestriga ning tema lahkumine oleks korvamatu kaotus Eesti muusikaelule ja selle rahvusvahelisele mainele," seisab Eesti Muusikanõukogu juhatuse tänases pöördumises.

"Eesti Muusikanõukogu juhatus nõuab Vabariigi Valitsuselt otsustavaid ja kiireid samme ERSO kunstilise ja organisatsioonilise stabiilsuse taastamiseks ja Neeme Järviga lepingu sõlmimiseks.

Oleme seisukohal, et praeguse olukorra on tinginud 2009. aasta lõpul ilma muusikavaldkonna toetuseta kultuuriministri poolt läbiviidud arusaamatu reform."

Pöördumises seisab, et minister on käesoleva aasta kevadel avalikult tunnistanud mainitud reformi ekslikkust, kuid ei ole suutnud järgneva poole aastaga olukorda normaliseerida.

Valitsusele saadetud pöördumisele on alla kirjutanud Olav Ehala, Urvi Haasma, Peep Lassmann, Marko Lõhmus, Rein Rannap, Aarne Saluveer, Toomas Siitan, Jaak Sooäär ning Timo Steiner.