Muulaste lõimimiseks kulub 83 miljonit

 (114)
Paul-Eerik Rummo
Postimees/Scanpix

Eesti riik jätkab rahvastikuminister Paul-Erik Rummo sõnul siinsete muulaste kohaliku keele, kultuuri ja ajalooga lõimimist, kulutades sellele 83 miljonit, mida on 23 miljonit rohkem kui mullu.

Neljapäeval rahvastikuministri büroos toimunud mitteeestlaste Integratsiooni Sihtasutuse (MEIS) nõukogu koosolekul kinnitati 2004. aastal integratsioonile eraldatud rahade jaotus ning 2005. aasta eelarve projekt.

Võrreldes eelmise aastaga finantseeritakse integratsiooni tänavu üle 23 miljoni krooni enam, teatas Delfile rahvastikuministri büroo.

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo kinnitas, et Eesti riik jätkab ka järgnevatel aastatel eelkõige nende tegevuste toetamist, mis aitavad kaasa Eestis elavate erinevatest rahvustest inimeste kohandumisele siinse keele, kultuuri ja ajalooga. “Samas aitame kindlasti kaasa ka rahvusvähemuste keelelise ja kultuurilise identiteedi püsimisele,” ütles Rummo.

Nõukogu määras toetusi kokku 16 rahvuskultuuriseltside ja integratsioonile pühendatud telesaadete projektidele, kokku miljoni krooni ulatuses. Telesaadest said toetusi noortesaade “Vaata mind”, “Eestimaa vene muuseum: aastaajad” ning “Loomakliinik”.

MEIS-i nõukogu koosolekul võeti kokku esmakordselt korraldatud konkursi “Vabaduse teekond” tulemused, mille eesmärgiks on pakkuda kooliõpilastele võimalust külastada Eesti riikluse sünni ja vabadusvõitlusega seotud paiku Eestis ja Lätis.

Nõukogu koosolekul tutvustas Marina Kuzmina Ida-Viru maakonna õpilaste hulgas läbiviidud küsitluse tulemusi, millest selgub, et pea 28 protsenti Ida-Virumaa noortest, kelle emakeel on vene keel, käivad oma maakonnast väljas harvem kui kord poole aasta jooksul ja 21 protsenti harvem kui kord aastas või veelgi vähem.

“Vabaduse teekond” raames antakse rahaline toetus 15-le projektile kogusummas ca 500 000 krooni, mille tulemusel saab vabadusvõitlusega seotud paiku külastada üle 1100 noore.