Tagatakse valmisolek HIV/AIDS-i ravimite soetamiseks senisest suuremas mahus. See võimaldab paremini tagada vajalike ravimite kättesaadavuse. Kui 2015. ja varasematel aastatel olid ravimikulud eelarvest kindlaks määratud ega võinud planeeritud kulu ületada, siis alates 2016. aastast on kulud arvestuslikud, mis tähendab, et kui ravimeid on vajalik kasutada ja hankida rohkem kui eelnevalt planeeritud, on seda võimalik paindlikult teha.
Töö valdkond
Töövõimereform käivitub. Töövõimereformi rakendumine 2016. aasta jaanuarist toob kaasa vähenenud töövõimega inimestele ja nende potentsiaalsetele tööandjatele mahuka teenuste valiku pakkumise. Teenuseid osutavad Eesti töötukassa ja sotsiaalkindlustusamet. Juulist rakendub uus inimese tegevusvõimekust ja -piiranguid arvestav töövõime hindamise kord, mis on aluseks pakutavate teenuste vajaduse hindamisel ja töövõimetoetuse maksmisel.
Tõuseb töötutoetuse määr. Kui 2015. aastal oli töötutoetuse määr 4,01 eurot, siis 2016. aastal on see 4,41 eurot päevas. Töötutoetus, mis oli 2015. aastal keskmiselt 124,25 eurot kuus, tõuseb uuel aastal 136,71 euroni.
E-teenuste arengu ja innovatsiooni valdkond
2016. aastal valmib ja 2017. aastal käivitub sotsiaalkindlustusameti uuendatud töökorraldust toetav avalike teenuste kaasaegseid standardeid kasutav infosüsteem, sealhulgas pakutakse uue kvaliteedi ja kasutuskogemusega e-teenuseid. Riigieelarves on investeeringuteks kavandatud 1,4 miljonit eurot, lisaks sotsiaalministeeriumile on ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eelarvesse kavandatud selleks 1,9 miljonit eurot, kokku seega 3,3 miljonit eurot.