Mutli: Harju maakohtu tegu on ainulaadne

 (30)
Mutli: Harju maakohtu tegu on ainulaadne
Foto: Ilmar Saabas

Pistisevõtmise kahtlusega abilinnapea Jaanus Mutli nimetas ainulaadseks Harju maakohtu eile tehtud otsust saata väärteomaterjalid Põhja ringkonnaprokuratuuri kohtueelse menetluse korraldamiseks.

“See, millist teed otsustas eile minna Harju maakohus on kehtivas õiguspraktikas suhteliselt ainulaadne ja ma arvan, et sellega tegi Eesti kohus õigusriigis sellise pretsedendi, mille üle imestavad Eesti õigusasjatundjad veel pikka aega,” ütles Mutli tänasel linnavalitsuse pressikonverentsil.

“Vahet pole, kas minu suhtes oleks kohus teinud väärteomenetluse otsuse osas siis negatiivse või positiivse lahendi. Eile tuli positiivne lahend, siis mitte mingil juhul Eestis kehtiva õiguspraktika kohaselt ei ole võimalik hakata selle peale veel menetlema veel mingisugust kriminaalmenetlust,” lisas ta.

“Mina ei pea selle all kannatama, et ühekorraga ei suudeta kõiki kahtlusi kõrvaldavaid tõendeid selles asjas koguda.”

Harju maakohus tühistas eile Põhja prefektuuri kriminaalosakonna korruptsioonikuritegude talituse 30. juulil 2009 tehtud otsuse Jaanus Mutli väärteoasjas ja lõpetas väärteomenetluse, kuna väärteo aegumistähtaeg on möödunud, samuti on Jaanus Mutli teos ilmnenud kuriteo tunnused.

Jaanus Mutli on öelnud Delfile, et kavatseb eilse Harju maakohtu otsuse edasi kaevata.