Mustonen: ERSO konflikti taga on juhtide ambitsioonid

 (45)
Mustonen: ERSO konflikti taga on juhtide ambitsioonid
Foto: Ilmar Saabas

Kultuuriringkonnas ERSO direktori Andres Siitani vallandamise tõttu lahvatanud konflikti taga on suurte juhtide ambitsioonide põrkumine, millest orkestrandid tuleks kõrvale jätta, ütles Andres Mustonen.

"Orkester pole milleski süüdi, nemad pole avaldanud soovi mingitele muutustele, nemad tahavad rahulikult tööd teha," ütles Hortus Musicuse juht ja dirigent Andres Mustonen saates "Kahekõne", vahendab ERR Uudised.

"Siin on põrkunud ambitsioonid, ambitsioonide purunemised, siin on tekitatud väga suuri finantsprobleeme, isegi ütleksin, et mõttelaadi probleeme, arusaamade erinevusi - need on kokku moodustanud suure konflikti, aga see ei tähenda, et selle taga on loomingulised kollektiivid. Selle taga on suured juhid, kes on tahtnud tulla juhtima praegust Eesti muusikamaastikku," lausus Mustonen.

Tema sõnul oleks Siitan ilmselt omal kohal ja töötaks rahulikult edasi, kui Eesti muusika- ja kultuuriellu poleks imporditud uusi ideid.

"Kui kümme aastat on olnud suurepärane koostöö, miks seda stiili, mida ta harrastas, segati?" ei mõistnud ta. "Must hobune on vägivaldselt sisse toodud ja mingit vajadust eesti muusikal selleks ei olnud."