Mupo: katuselt kukkunud jääkamakad lõhkusid kaheksa autot

 (11)
Mupo: katuselt kukkunud jääkamakad lõhkusid kaheksa autot
Foto: Mupo

Eilne soojalaine tekitas mitmelegi sõidukiomanikule suurt meelehärmi: katustelt kukkunud jääpurikad ja paakunud lumekamakad kukkusid sõidukitele, põhjustades mõnel juhul suurt kahju.

Tartu maanteel sai korraga kahjustada kolm autot, ühe auto esiklaasist kukkus läbi jäme jääpurikas ning jäi peatuma auto esiistmel. Weizenbergi tänava maja sisehoovis kukkus lumekamakas sõiduki katusele, põhjustades ulatuslikke kahjustusi, samalaadses õnnetuses Pärnu maanteel said suuri kahjustusi kaks autot. Patrull fikseeris õnnetusjuhtumid ka Lõime ja Koidu tänaval – kokku kaheksa õnnetusjuhtumit.

Lisaks laekus korrapidajaile hulgaliselt kõnesid ohtlike jääpurikate ning katuse servadelt kohe-kohe alla kukkuvate lumelaamade kohta.

Mupo tuletab veel kord meelde, et sulailmade saabudes tuleks auto parkida ohutusse kaugusesse, võimalikult kaugele katuseräästas varitsevatest purikatest ja katuseservalt potentsiaalselt alla kukkuvatest jääkamakatest. Kui õnnetus on juba juhtunud, siis fikseerida fotodega olukord ning pöörduda kahjude korvamiseks oma kindlustusfirma poole.