Mupo hoiatab: ettevaatust - katuseräästas varitsevad ohtlikud jääpurikad

 (2)
Jääpurikad
Foto: Raivo Tasso

Seoses muutlike ilmastikuoludega on hoonete katuseräästaisse tekkinud jääpurikad, mis muudavad kõnniteedel liiklemise kohati ülimalt ohtlikuks. Seda eelkõige vanalinnas, Põhja-Tallinnas, Kadriorus ja Kristiines. Tavaline linnas liikleja või turist ei oska pea kohal varitsevale ohule kahjuks tähelepanu pöörata.

Jääpurikate ja - kamakate oht puudutab eelkõige ebakvaliteetselt soojustatud ehitisi, kuid lisandunud on uus hoonete riskigrupp, mille ärklikorrustele on ehitatud uued elamispinnad. Sellised korterid soojendavad katust ning jääpurikad tekivad pärast katuselt eemaldamist koheselt uuesti, teatas mupo.

Mupo palub kõigil jalgsi liiklejatel suhtuda ilmastikuoludest tingitud olukorda tähelepanelikult. Ohutum on liigelda pigem sõiduteel, kui ohuallika all, kõnniteel.

Tungiv soovitus kinnistuomanikel ja korteriühistutele - vaadake üle oma kinnistu, hinnake olukorda ja vajadusel kasutage ohust teavitamisel käepäraseid piiravaid vahendeid. Korrusmajade katustelt omal käel purikate eemaldamine on ohtlik, selleks kasutagem siiski professionaalide abi.

Möödunud aastatest on hoiatavaid näiteid, kus katustelt alla kukkunud lumi, jääkamakad ja jääpurikad on tekitanud olulist kahju nii inimestele kui sõidukitele. Esimene selle aasta jääpurikaohver - koolilaps Harkujärvelt on juba kahjuks olemas.

Ohtlikest jääpurikatest palutakse teavitada mupo infotelefonil 14410 või meili teel mupo pat