Mullu detsembris 14-aastase Narva koolitüdruku Darja tapmises kahtlustatakse kahte noormeest

 (37)
Delfi teeb kell 14 prokuratuuri pressikonverentsist otseülekande
Narva - fotod sündmuskohalt
Narva - fotod sündmuskohaltFoto: Madis Veltman

Politsei-ja piirivalveamet koostöös prokuratuuriga annavad täna ülevaate kriminaalmenetluse käigust, mis oli alustatud eelmise aasta 9. detsembril, kui Narvas asuvast metsatukast leiti 14-aastase Darja surnukeha.

Tänaseks on kohtueelne uurimine lõpule viidud ning kriminaalasja raames on kahele noormehele esitatud kahtlustus kuriteo toimepanemises.

PPA ja prokuratuur korraldavad täna pressikonverentsi, kus annavad ülevaate kriminaalmenetluse käigust. Ülevaate annavad Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Tarvo Kruup ja Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Margus Gross.

14-aastane Darja jäi kadunuks mullu 4. detsembri õhtul kella 19 paiku Narvas Rahu tänava piirkonnas. Tema surnukeha leiti 9. detsembril veidi pärast keskpäeva Narvast Äkkeküla asumi metsatukast. 16. detsembril maeti Darja Riigiküla kalmistule.

Politsei ja prokuratuuri esindajad kinnitasid toona, et pole alust kahtlustada, nagu oleks Darja surnud vägivaldset surma. Kriminaaluurimine toimus algselt seadusevastase vabaduse võtmise paragrahvi alusel.