Moskva teedevõrk ägab kiirabibrigaadide põhjustatud ummikute all

 (138)
Kiirabibrigaadiummikud Moskvas.
Kiirabibrigaadiummikud Moskvas.Kuvatõmmised sotsiaalmeediast.

Moskvalased on postitanud sotsiaalmeediasse hulganisti videoid, kus on märgata meeletult pikaks veninud kiirabiautode järjekordi.

Ilta-Sanomat kirjutab, et Moskva linna haiglavõimekus on proovile pandud.

Moskva aselinnapea Anastasia Rakova sõnutsi kantakse linna tervishoiusüsteemis hoolt enam kui 6500 koroonahaige patsiendi üle. Hiliseim statistika näitab, et Moskvas on 7822 koroonaviiruse juhtumit.

Aselinnapea Rakova märkis, et haigusjuhtude arv on viimaste päevade jooksul kasvanud hüppeliselt. Haiglatel tuleb rinda pista kahekordselt sama paljude patsientidega kui eelmisel nädalal samal ajal. Uue nähtusena on koroonaepideemia raames ilmunud viimastel nädalatel tänavatele kiirabiautode järjekorrad.


Põhjusi selleks on mitu. Üks järjekordadest tekkis seetõttu, et äkiliselt avanes ühes haiglas suur kogus patsiendikohti, mida kiirabibrigaadid diagnoositutega täitma asusid. Teiseks põhjuseks on haiglate töövõimekus - koroonapatsientide kontroll on pikk protsess. Kolmandaks põhjuseks on vajadus kiirabiautosid pidevalt desinfitseerida ning üheks paigaks, kus seda tehakse, on kujunenud sõjaveteranide haigla, mille ümbrusesse on samuti koondunud üks järjekordadest.

Linn on probleemiga kursis ning teavitab avalikkust, et omavalitsuse tervishoiusüsteemi võimekus on proovile pandud.


Moskva aselinnapea Rakova sõnutsi on epideemia kõrgpunkt alles ees ning haigusjuhtumite arvu suhtes oodatakse kasvu. Linn on rakendanud inimestele ranged liikumispiirangud ning on arendamas võimalikku varianti kodanike ringlemise vähendamiseks ka n-ö elektroonilise passi näol. Passi omanik saaks liigelda vaid konkreetsetes piirkondades.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!