Nimelt oli Tsingisser 1995. aastal politsei huviorbiidis aktsiapettuse pärast, on kirjutanud Õhtuleht. Toona Tööstuspanga Lasnamäe filiaali juhatajana töötanud Tsingisser oli aidanud panga kliendil osta Saku õlletehase aktsiaid, rikkudes õlletehase aktsiate avaliku müügi korda. Väärtpaberite keskdepositooriumi juhatus peatas ajutiselt Tööstuspangaga lepingu. Tööstuspanga teatel rikkus Tsingisser korda ainuisikuliselt ja vallandas ta, andes asja politseisse. Otsest süüdistust Tsingisseri vastu siiski ei esitatud, kuid kahtlused omakasupüüdlikes tehingutes jäid.
1999. aastal pääses Tsingisser valimisliidu Rahva Valik ridades 486 häälega Tallinna volikokku. Toona jäi Reformierakonnast, Isamaaliidust ja Mõõdukatest koosneval Kolmikliidul puudu üks hääl, et saavutada volikogus enamus ja tulla võimule. Tsingisser otsustas Kolmikliiduga käed lüüa ning aitas neil sellega koalitsioon luua, hüljates valimisliidu, kus ise kandideeris. Linnapeaks sai toona Jüri Mõis.
"Esiteks oli see ammu, teiseks ma läksin [valimistele] esimest korda ja ei saanud aru, kus ma olen ja kellega ma olen," selgitas Tsingisser täna Delfile. "Minu viga tol korral oli see, et ma enne valimisi ei saanud aru, kellega ma koos kandideerin," lisas ta. Tegusas Tallinnas on tema sõnul selge seltskond ja selged eesmärgid. "Ma ei näe põhjust, miks ma peaks meelt muutma," vastab Tsingisser küsimusele, kas nüüdne valimisliit võiks ka peale valimisi oma mandaadist ilma jääda.
Tsingisser peatas oma volitused linnavolikogus 2000. aasta oktoobris, et kandideerida Tallinna Soojuse juhi kohale. Tema asendusliikmeks oleks saanud Viktor Andrejev, mis oleks tähendanud kolmikliidu lagunemist. Novembris võttis ta aga avalduse volituse peatamise kohta tagasi. Äripäeva andmetel sekuleeriti, et Keskerakond on pakkunud kolmikliidu murdmiseks Tsingisserile võimalust saada Tallinna Soojuse juhiks. Tsingisser aga lükkas spekulatsioonid ümber.
Pisut hiljem oli Tsingisser aga jälle opositsioonipoliitikutega ühes paadis, kui osales 2001. aasta mais umbusaldushääletusel Jüri Mõisa vastu. See oli Mõisale kahe ametis oldud aasta jooksul viies umbusaldusavaldus. Kaks nädalat hiljem lahkus Mõis ametist.