Mogherini: Euroopa Liit jätkab üleskutset Venemaale vabastada otsekoheselt Eston Kohver

 (23)
Federica Mogherini
Federica MogheriniFoto: ALAIN JOCARD, AFP

Euroopa Liidu kõrge esindaja välisasjade ja julgeolekupoliitika alal ning komisjoni asepresident Federica Mogherini esitas avalduse seoses Eston Kohveri kohtuotsusega, täheldades Venemaa ebaõnnestumist antud probleemi lahendamisel.

Mogherini sõnul on Eston Kohveri röövimine ja sellele järgnev ebaseaduslik kinnipidamine Venemaal selgelt rahvusvahelise õiguse rikkumine. "Seda enam, juba alguses peale on Kohver jäetud ilma õigusest ausale kohtuprotsessile: ei olnud avalikku kohtuistungit, Eesti konsulit ei lubatud istungitele kohale ja Kohver jäeti ilma adekvaatsest õigusabist," seisab avalduses.

"Hoolimata korduvatest palvetest on Venemaa võimud ebaõnnestunud probleemi lahendamisel. Euroopa Liit jätkab Vene Föderatsiooni üleskutsumist, käitumaks vastavalt rahvusvahelistele kohustustele, vabastama Eston Kohver otsekoheselt ja garanteerida tema ohutu jõudmine Eestisse."

Täna, ligikaudu üks aasta pärast seda, kui Vene julgeolekuväed röövisid Eesti kaitsepolitseiniku Eston Kohveri, määrati süüdimõistvas kohtuotsuses Kohverile 15 aasta pikkune vanglakaristus.