Minister Pevkur: sisekaitseakadeemia asukoha ettepanek võib peagi valitsuse lauale jõuda

 (20)
IRL algatas eelnõu Sisekaitseakadeemia viimiseks Ida-Virumaale
Sisekaitseakadeemias
SisekaitseakadeemiasFoto: Tanel Meos

Siseminister Hanno Pevkur ütles Isamaa ja Res Publica liikme Tunne Kelami uuesti välja käidud mõtet sisekaitseakadeemia kolimisest Narva linna kommenteerides, et akadeemia võimalikud asukohad jõuavad valitsuse lauale ilmselt peagi.

Siseministeeriumi pressiesindaja Mihkel Loide ütles Delfile, et ministeerium on akadeemia asukoha osas analüüsinud erinevaid võimalusi ja nende maksumusi pikalt.

"Sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale viimise otsus on nende analüüside juures samuti alati teemaks olnud. Siseminister tutvus mõnede võimalike pakutud asukohavariantidega ka oma hiljutisel visiidil Ida-Virumaale. Järgnevate tegevustena külastab minister Pevkur sisekaitseakadeemiat sel reedel ning kohtub akadeemia juhtkonnaga," ütles Loide.

"Nende kohtumiste ja analüüside pinnalt jõuab loodetavasti SKA asukoha arutelu mõistliku aja jooksul ka Vabariigi valitsuse lauale," lisas Loide.

IRLi riigikogu fraktsioon andis täna menetlusse otsuse eelnõu, millega määratakse Sisekaitseakadeemia uueks asukohaks Ida-Virumaa. Eelnõu kohaselt rajatakse sinna käimasoleva Euroopa Liidu eelarveperioodi jooksul uus Sisekaitseakadeemia õppehoone.

Seotud lood:

IRLi fraktsiooni liikme Ken-Marti Vaheri sõnul on Sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale viimine ühtaegu nii regionaal- kui julgeolekupoliitiliselt põhjendatud samm.


„Ukraina sündmuste valguses on Sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale viimise julgeolekumõõde muutunud veelgi aktuaalsemaks. Kolimisega kaasneks positiivne mõju Ida-Virumaa siseturvalisusele ning kasvaks sealse elanikkonna usaldust Eesti riigi institutsioonide vastu,“ ütles Vaher.

Vaheri sõnul suureneks akadeemia kolimisega politseinike, päästeteenistujate, tolliametnike ning vanglateenistujate igapäevane kohalolu piirkonnas. Samuti paraneksid tema hinnangul kohalike sisekaitse valdkonna asutuste arenguvõimalused, kuna osa seal õppinud kadettidest asuks tööle Ida-Virumaale.

„Eesti taasiseseisvumisest alates on räägitud, et Eesti riiki pole piisavalt Ida-Virumaal kohal ja piirkonda tuleb integreerida rohkem ülejäänud Eestiga. See on põhimõtteline otsustamise koht, kas riik tahab midagi tõsiseltvõetavat Ida-Virumaal ära teha. Riigi kohalolu piirkonnas ei suurene iseenesest,“ ütles Vaher.

Vaheri sõnul oleks Sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale viimine täiendav panus piirkonna arengusse, aidates kaasa piirkonna majanduslikule kui sotsiaalsele arengule. Kolimisega kaasneva kuni 200 uue töökoha loomine tooks Vaheri sõnul kohalikule omavalitsusele kuni 300 000 eurot täiendavat tulu aastas ning elavdaks kohalikku ettevõtlust.


Tunne Kelam ütles hiljuti Delfis avaldatud arvamusloos, et Ukraina sündmuste valguses tuleb sisekaitseakadeemia kolida Narva.

"Sisekaitseakadeemia tuleb kolida Ida-Virumaale, veel parem, kui otse Narva kesklinna. Soovitan kõigile, kes pole seda teinud – minge käige Narvas. Minge käige linnas, mille 60 000 elanikust kõigest mõni protsent on eestlased. Tuhande sisejulgeolekuõppe kadeti lisandumine linnapilti oleks tuntav samm riigi kohalolu suurendamiseks. Ja kui me täna neid otsuseid ei tee, ei ole mõtet ka 20 aasta pärast käsi laiutada, et midagi pole muutunud," leiab Kelam.