Millist rolli mängisid valimised Veerpalu dopinguskandaalis?

 (61)
Toomas Savi suusaliidu juhatuse koosolekul
Foto: Andres Putting

Delfiga suhelnud poliitikavaatlejad ei välista, et Andrus Veerpalu dopinguskandaali üheks, kuid kindlasti mitte oluliseks, avalikustamisega venitamise ajendiks olid 6. märtsi riigikogu valimised.

Seni on suusaliidu juhtkond kinnitanud, et Veerpalu dopinguproovide mitteavalikustamise ainsaks ajendiks oli WADA reeglistik ja sportlase soov oodata ära ka B-proovi vastus. A-proovi vastus jõudis suusaliitu ja Veerpaluni 15. veebruaril.

Riigikogu valimised peeti 6. märtsil ja kuigi Reformierakonna liikmed Toomas Savi (suusaliidu president) ja Mati Alaver (koondise peatreener) neil ei kandideerinud, poleks valimiseelsel ajal see skandaal Reformierakonnale kasuks tulnud.

„Kumbki ei kandideerinud, seega mitte kuidagi ei oleks dopinguinfo mõjutanud valimistulemusi. Üritada seda keerulist ja kogu rahvast emotsionaalset puudutavat olukorda parteipoliitiliseks ajada näitab erakordselt halba maitset," ütles Delfile Reformierakonna meediajuht Silver Pukk.

Andrus Veerpalu dopinguskandaal leidis lõpliku kinnituse 7. aprillil, mil suusaliit ja Veerpalu möönsid, et kahekordse olümpiavõitja mõlemad proovid olid positiivsed.