Mikser: Siil võttis palgaarmeele ülemineku lõplikult päevakorrast maha

 (32)
Siil 2015. Viimane Lahing
Sven Mikser SiililFoto: Sergei Stepanov, NPA

Kaitseväe suurõppust Siil külastanud kaitseminister Sven Mikseri sõnul toimib Eesti riigikaitse süsteem usutavalt ning edukas Siil võttis jutud täiselukutselisele kaitseväele üleminekust Eestis lõplikult päevakorrast maas.

„Jälgisin õppuste planeerimist ja õppuse käiku väga tähelepanelikult. Eesti riigikaitse mudel toimib väga hästi,“ ütles Mikser pärast kaitseväe suurõppuse Siil külastamist. „Ma võin juba enne põhjalike kokkuvõtete tegemist kinnitada, et Siil 2015 õnnestus. Eesti mobilisatsioonisüsteem toimib ja meie rahva kaitsetahe on kõrge. Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras ja kaitseväe peastaap väärivad nii kaaluka eksami eduka sooritamise eest hinnet viis.“

Kaitseministri sõnul seisab nüüd ees kokkuvõtete tegemine, saadud õppetundide analüüsimine reservarmee ja mobilisatsioonisüsteemi edasi arendamiseks.

Kaitseminister Mikseri sõnul on ta tänulik reservväelastele, kaitseliitlastele ja nende tööandjatele märkimisväärse panuse eest Eesti sõjalisse riigikaitsesse.

Selle nädala reedel lõppev ja kogu Eestit hõlmav Siil 2015 on läbi ajaloo kaitseväe suurim õppus. Siil viiakse läbi iga-aastase Kevadtormi asemel ja seal osaleb kokku üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlasriikide kaitseväelase.