Mikser: Savisaar ei räägi sõnagi Venemaa sõjalisest sissetungist Ukrainasse. Masendav.

 (50)
Sven Mikser
Sven MikserFoto: Tanel Meos

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Sven Mikser leiab, et Tallinna linnapea Edgar Savisaare tänane sõnavõtt Ukraina "mandaadita valitsuse" osas pole õige. "Mitte sõnagi suure naaberriigi sõjalisest sissetungist," sõnab Mikser.

"Edgar Savisaar leiab, et "praegusel kaikameeste diktaadi järgi moodustatud Ukraina valitsusel pole mandaati." Järgneb põhjalik diatriib Ukraina poliitilisest ebastabiilsusest ja sealse riigi ning ühiskonna hädadest. Aga mitte sõnagi suure naaberriigi sõjalisest sissetungist. Mitte sõnagi Ukraina territoriaalsest terviklikkuse toetamisest ega tunnustatud piiride vägivaldse muutmise vastuvõetamatusest. Masendav," kirjutab Mikser oma Facebookis.

Mikser osutab ka sellele, et Savisaare selja taga ja häälte toel pürivad Euroopa Parlamenti Eestit esindama Jüri Ratas ja Kadri Simson. "Leian, et nüüd on neil küll ülim aeg oma pealiku sõnade suhtes selge seisukoht võtta. "Voonakeste vaikimise" aeg on möödas. Usun, et ka Pärnu ja Mustamäe valijad ootavad vastuseid," lisas Mikser.