Miks sai Elmar Vaher napilt pärast skandaali aukõrgendust?

 (181)
Elmar Vaher ja Hanno Pevkur
Elmar Vaher ja Hanno PevkurFoto: Eero Vabamägi

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) juht Elmar Vaher sattus jaanuaris skandaali, sest oli ostnud asutuse krediitkaardiga omale saapad ja kõrvaklapid. Siseminister Hanno Pevkur ütles siis, et Elmar Vaher sai selle eest "kollase kaardi". Kuu aega hiljem sai Vaher aga aukõrgendust, nimelt tõsteti ta teenistusaste kindralinspektori astmeni.

Siseminister Hanno Pevkur kommenteeris, et traditsiooniliselt toimub politsei- ja piirivalveameti töötajate teenistusastmete läbivaatamine enne vabariigi aastapäeva.

Sel aastal tõusis kahe PPA teenistuja teenistusaste tõusis kindralinspektori astmeni. Need kaks politseinikku on täna Afganistanis Euroopa Liidu politseimissiooni juhtiv Tarmo Miilits ning peadirektor Elmar Vaher.

"Mõlemad mehed on Eesti rahvast politseinikuna väga pikalt teeninud ning arvestades nende teenistust 20 aasta jooksul, märkimisväärset panust politsei ülesehitusse ja Eesti turvalisuse tagamisse, pidasin õigustatuks nende teenistusastme tõstmist," kommenteeris Pevkur.

Vaheri kulutamisskandaali päevavalgele toonud Vabaerakond protestis PPA peadirektori nii kiire teenistusastme tõstmise peale.