Miks pääseb pedofiil Hansoni naine vastutusest?

 (168)
Miks pääseb pedofiil Hansoni naine vastutusest?
pilt illustreerivCorbis/Scanpix

Ehkki lastevägistamises süüdistatava Kaur Hansoni abikaasa Sirli on ise möönnud, et teadis mehe koledatest kommetest juba aastaid, ei esitata talle ometi süüdistust kuriteo varjamises.

„Karistusseadustikust lähtuvalt pole kuriteost mitteteatamine kuriteo toimepanija vanema, lapse, lapsendaja, lapsendatu, venna, õe, vanavanema, lapselapse, abikaasa või tema vanema poolt süüline,” vastas prokuratuur Delfi küsimusele, miks Hansoni abikaasa karistamatult pääseb.

”Kui ta ei oleks olnud nii lähedal seisev isik, oleks kuriteost mitteteatamine olnud karistatav,” lisas prokuratuuri pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik.

Karistusseadustiku § 307. Kuriteost mitteteatamine

(1) Teise isiku poolt ettevalmistatavast või toimepandud esimese astme kuriteost mitteteatamise eest - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

(2) Ettevalmistatavast või toimepandud esimese astme kuriteost mitteteatamine kuriteo toimepanija vanema, lapse, lapsendaja, lapsendatu, venna, õe, vanavanema, lapselapse, abikaasa või tema vanema poolt ei ole süüline.