Miks Indrek Saar New Yorgis Jevgeni Ossinovski asemel naiste mõjuvõimu suurendamist edendas?

 (41)
Valitsuse pressikonverents
Indrek Saar ja Jevgeni Ossinovski valitsuse pressikonverentsilFoto: Karin Kaljuläte

Kultuuriminister Indrek Saar külastas sel nädalal ÜRO Naiste Staatuse Komisjoni 62. istungjärku New Yorgis tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski asemel, kes töökohustuste tõttu pidi Eestis olema.

"Võrdsuspoliitikate valdkonna eest vastutab selles valitsuses tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, sest sotsiaaldemokraatidele on sooline võrdõiguslikkus ja naiste õigused üks põhiväärtusi," ütles Ossinovski nõunik Andri Maimets Delfile.

"Et Ossinovskil tuli tõepoolest töökohustuste tõttu Eestis olla ja valitsuse liikmete teineteise asendamises ei ole midagi enneolematut, siis juhtiski Eesti delegatsiooni ning esindas valitsust ÜRO Naiste Staatuse Komisjoni 62. istungjärgul sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saar," lisas ta.

Kultuuriministeeriumi kinnitusel saatis Saart New Yorgis sotsiaalministeeriumi tippametnike delegatsioon.

Valitsuse ametlikust infost selgub, et konverents toimus 12.-23. märtsini. Peateemaks olid võimalused ja väljakutsed soolise võrdõiguslikkuse saavutamisel ning maapiirkondade naiste ja tüdrukute mõjuvõimu suurendamisel. Samuti keskenduti istungjärgul naiste meedias osalemisele ja juurdepääsule ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) mõjule naiste õiguste kaitsmisel.