DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Miks ei saa 6-lapselisele orvuperele otse annetada?

 (57)
Miks ei saa 6-lapselisele orvuperele otse annetada?
Päevaleht/Pressifoto

Möödunud nädalal jõudis meediasse ema kaotanud kuuelapseline pere, kelle heaks hakkas internetiportaal Nupsu raha koguma.

Ajukasvajasse surnud naisest jäi maha kuus last sugulaste ja lähedasteta ning nende koduks on tuleohtlik igast otsast lagunev maja. Nooremate õdede-vendade eest hoolitsemise võttis enda kanda 26-aastane vanem õde Avelii, kes varem elas Pärnus üürikorteris ja töötas spoonitehases. Asja muudab keeruliseks aga see, et Aveliil sääste ei ole, töötamisvõimalust Hanilas samuti mitte, ega ka kogemust nii suure pere majandamisega. Abi  pakkus pereportaal Nupsu.ee, kes võttis annetuste kogumise enda peale.

Paljud lugejad tõstatasid küsimuse, miks ei saa raha otse vaesuses vaevlevale perele annetada.

"Arutasime koos valla sotsiaalnõunikuga, et on mõistlik, kui raha kogutakse ühte kohta," selgitas Delfile Nupsu.ee toimetaja Agnes Kuus. "Arvestades, kuidas see pere siiamaani on elanud, võib korraks saadud suur raha tekitada tunde, et oi, me oleme nii rikkad, lähme ostame ruttu-ruttu midagi kokku ja lõpuks on seis ikka samasugune."

Nupsu.ee püüab peret aidata, organiseerides vana lagunenud maja remonti ning kogudes perele annetusi. "Ega kogu selle ehituse organiseerimine ei ole kerge. Leida ehitusmaterjal ja  ehitusspetsialiste, kes kõik vajalikud asjad ära teeksid," selgitas Kuus, et pere üheks suurimaks sooviks on saada korda veevärk, milleks on vaja ehitada uus puurkaev ja vedada vesi majja sisse, samuti on vajalik uus katus, seinte ja põrandate soojustamine, ning elektrisüsteemi kontrollimine ning vajadusel välja vahetamine.

Seotud lood:

Nupsu.ee arveldusarvele raha üle kandes ei tarvitse karta, et osa rahast tulumaksu näol kaduma läheb. "Konsulteerisime selles küsimuses ka, tegemist on doonorkontoga, kuhu laekuvad füüsilise isiku annetused ning mis vahendatatkse edasi teisele füüsilisele isikule," kinnitati Nupsu.ee portaalist.

Esmaspäeva hommikuks oli kogutud perele 268 000 krooni.


Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.