Miks ei näidanud ETV Jüri Ratase pöördumist?

 (215)
Miks ei näidanud ETV Jüri Ratase pöördumist?
Foto: Ilmar Saabas

Täna tegi peaminister Jüri Ratas riigikogu ees poliitilise avalduse, milles ütles, et Eesti on koroonaviiruse tõttu jõudnud hädaolukorda. ETV eetris jooksis samal ajal „Terevisiooni” korduses näidatud multifilm.

Eesti Rahvusringhäälingu seadus ütleb, et rahvusringhääling „tagab adekvaatse informatsiooni operatiivse edastamise elanikkonda või riiklust ohustavates olukordades”. Rahvusringhäälingul on riigikogu kõnetooli kõrval ka oma stuudio, kust ülekandeid teha. Jüri Ratase hädaolukorda puudutav avaldus telekanalitesse aga ei jõudnud. Selle asemel näidati „Terevisiooni” kordust.

„Operatiivsuse huvides edastasime pöördumise otseülekandena ERR.ee portaalis ja Vikerraadios, Raadio 4 tegi pöördumisest eriuudise kell 10.30,” vastas ERRi kommunikatsioonijuht Pille-Mai Helemäe. Samas oli Ratase pöördumise toimumine teada juba eilsest saadik. „Juhin tähelepanu, et veebiülekannet jätkasime portaalis ka pärast katkestust teistes Eesti meedia kanalites.”

ERRi juhatuse esimees Erik Roose ütles, et tema ise vaatas ülekannet veebiportaalist ning pole ka täpselt kursis, kas see ETV eetrisse jõudis. Märkuse peale, et kõik Eesti inimesed ei kasuta ERR.ee portaali ega isegi internetti ning et veebiülekanne hangus korduvalt, vastas Roose, et tema nägi ülekannet hästi ning et vaatajal on tarvis paremat arvutit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!