Mikko: Kreml tugineb Suur-Venemaa kuvandile ja Nõukogude Liidule

 (28)
SDE-Yldkogu-126
Marianne MikkoFoto: Jassu Hertsmann

Riigikogu kaitsekomisjoni liige Marianne Mikko ütles Poolas Krynica-Zdrój'is toimuval majandusfoorumil "Kriisijärgne maailm: aeg uute juhtide jaoks", et Kremli propaganda toetub Nõukogude Liidu tugisammastele: konservatiivsusele, usule ja sõjaväele.

"Euroopa Liit ei ole osanud kasutada Eesti ja teiste liikmesriikide kogemusi, kes me oleme aastaid oma teadlikust elust elanud Nõukogude Liidus. Isiklik kogemus elust Kremli seltsimeeste võimu all kaalub üles aastatepikkused sovjetoloogide uurimistööd, konverentsid ja arutelud," ütles Mikko.

Mikko arvates tugineb Kremli propaganda praegugi Suur-Venemaa kuvandile, mille kolm tugisammast - konservatiivsus, usk ja sõjavägi on täpselt samad, mis olid Nõukogude Liidul. "Praeguse ortodoksliku riigikiriku asemel oli toona ametlik usk kommunistlikusse tulevikuparadiisi ja usk kangelaslikku antifašistlikku võitlusesse. Usk antifašimi on praegugi tugev, tasub ainult tähele panna, kuidas Vene riiklik propaganda sildistab natslikuks kõik selle, mis Putini režiimile ei sobi, Baltimaadest Musta mereni välja," lisas ta.