Michal lahkub ministriks saades Reformierakonna peasekretäri kohalt

 (37)
Michal lahkub ministriks saades Reformierakonna peasekretäri kohalt
Foto: Ilmar Saabas

Praegune Reformierakonna peasekretär Kristen Michal paneb justiitsministriks saades ameti maha. Kuigi seaduse järgi pole keelatud mõlemat tööd korraga teha, peab Michal loogiliseks peasekretäri kohalt siiski lahkuda.

"Minu arvates on see loomulik käik. Suurt organisatsiooni ei juhi samal ajal kui oled minister. Minu meelest ei ole see kohane, ega ka võimalik," ütles Michal Delfile.

Michali sõnul kinnitatakse uus peasekretär ametisse umbes kuu aja pärast. Ta ütles, et peasekretäri kohale on juba mõtteis mitmeid inimesi. "Neid kandidaate on täitsa olemas, aga see on juba erakonnasisese arutelu teema. Need kandidaadid, kes on, nendele ei tule erakonna elu ega tegevus üllatusena. Tegemist on inimestega, kes on seda ka varem näinud," märkis Michal.

Michal selgitas, et kõigepealt valib erakonna esimees Andrus Ansip kandidaadi välja ja esitab erakonna juhatusele, kes otsustab ta heaks kiita või siis mitte. Peasekretärile antakse mandaat kaheks aastaks ning iga kahe aasta tagant otsustatakse, kas ta jätkab või valitakse uus peasekretär.

2003. aasta kevadest Reformierakonna peasekretäri ametit pidanud Michal esitab lahkumisavalduse peasekretäri kohalt kohe, kui ta ministriks kinnitatakse.