Metanoolimüüja ilmus välja vaimuhaiglas

 (5)

Pärnumaa metanoolitragöödia üks väidetavaid põhjustajaid Atsi Pupp ilmus augusti lõpus välja vaimuhaiglast närviravilt, kuigi politsei andmetel oli ta nädal enne merre uppunud.

Pupp (29) jäi teadmata kadunuks 18. augusti õhtul Pärnumaal Audru vallas merel, kui ta kolme kilomeetri kaugusel kaldast väidetavalt sõbra nähes ujuma läks ja hiljem paati ei naasnud.

Politsei lõpetas tagaotsimise 23. augustil, kui Pupi naine teatas, et uppunuks peetud mees ilmus Vändras ise koju, kirjutab Eesti Päevaleht.

Väidetavalt põhjustas mehe kadumise sassis närvikava, mida Pupp raviasutuses ravimas käis. Politsei ei välista, et Pupp loodab nii pääseda peatselt Pärnu maakohtus algavast metanooliprotsessist, kus teda süüdistatakse surmajoogi omandamises edasimüümise eesmärgil.

Sidrunimaitselist metanoolijooki Pupp turustada ei jõudnud, sest enne hakkasid jooki mujalt Pärnumaalt ostnud inimesed surema. Kokku suri metanooli tõttu 68 inimest.

“Pupi tervislik seisund käimasolevat protsessi ei peata, sest enne tema ajutist kadumist jõudsin ma talle süüdistuse ära tutvustada ja loodetavasti saan neljapäeval kriminaalasja prokuratuuri saata,” ütles juhtumit uurinud keskkriminaalpolitsei juhtivinspektor Nils Sempelson.

Äraootavale seisukohale jääb kaitsepolitsei, kes süüdistab Puppi lõhkeaine müümises kevadel Port Arturi kaubamajas enesetappu üritanud noormehele. Kapo andmeil tõi Pupp avalikus kohas pommiplahvatuse teel surra soovinud Rainer Lätile trotüüli, mille viimane enda ümber sidus ja kaubanduskeskuse fuajees ebaõnnestunult plahvatama pani.

Kapo pressiesindaja komissar Henno Kuurmanni sõnul kavatsevad nad ära oodata metanooli kohtuprotsessi, kus Pupile määratakse vajadusel kohtupsühhiaatriline ekspertiis.