Merle Partsi reis Taisse kujunes õudusunenäoks

 (208)
Merle Parts
Postimees/Scanpix

Reisifirma Estour lennutas novembri keskel üle kahesaja eestlase Aasiasse Taisse, kuid paarikümne tuhande krooni eest lunastatud ideaalsest puhkusest sai aga õudusunenägu.

Lapsepuhkusel kohtunik Merle Parts saabus reisilt tagasi puruhaigena ja soovitab inimestel tõsiselt kaaluda, kas selle reisifirma teenuseid kasutada.

Kõigepealt löödi osale seltskonnast passi vale tempel, pidanuks olema lahkumise kuupäev, aga oli saabumise oma, mis muutis inimesed seaduse silmis illegaalideks, seejärel selgus peagi, et reisibüroo soovis teenida hiigelkasumit, sest ekskursioonid firma kaudu maksid kaks-kolm korda rohkem kui täpselt samad tänavalt kohalike käest ostetuna.

Parts ei ole reisi korraldanud firma poole veel kõigi pretensioonidega pöördunud, sest võitles vahepeal haigusega — ta külmetas tagasiteel, kui tankimispeatuse ajal Delhis kästi seekord reisijatel lennukisse jääda, kuid avati uksed, millest tekkis tuuletõmbus.

Kui Parts elas viietärnihotellis ja tingimuste üle eriti ei kurda, siis kalatööstuse asjatundja Heiko Viks valis ööbimiseks perega neljatärnihotelli. „Jagasime tuba vaaraosipelgatega, seinad hallitasid — see oli kohutav,” räägib Viks, lisades, et hotelliomanik naeris nende väite peale, et nemad on ostnud koha neljatärnihotellis — tema hotellil on kolm tärni ja hallitus kuulub asja juurde, kirjutab SL Õhtuleht.

Alternatiivina pakuti teist majutuskohta, mille eest küsiti 800 eurot ehk üle 12 800 krooni lisaraha, unistustetuba polnud seegi, sest ruumi jagati rottidega, kes kappi hoiule pandud suveniirid ja riided lõhki närisid.

Refereeritud artikli täistekst SL Õhtulehe veebilehel