Merle Parts võttis kaheks nädalaks puhkuse

 (15)
Merle Parts

Esmaspäeval lõppes kolm nädalat tagasi oma turvamehe kuulist juhuslikult kaela haavata saanud kohtunik Merle Partsi haigusleht, kuid tööle naasemise asemel otsustas ta võtta kaks nädalat puhkust.

5. aprillil teatas Riigikohtu esimees Uno Lõhmus, et kohtunik Parts ei mõista õigust kuni tema haavatasaamise ja sellega seoses olevate asjaolude selgumiseni, kirjutab Postimees.

Need asjaolud peab välja selgitama keskkriminaalpolitsei, kelle uurimise all on kohtunik Partsi turvamees Eero Torger. Politsei süüdistab teda ebaseadusliku tulirelva ostmises ja hoidmises.

Torger haavas Partsi 31. märtsi õhtul, kui hakkas Partsile kohtuniku autos ühel Tallinna kõrvalisel parkimisplatsil näitama püstolit Taurus. Hiljem tuvastas politsei, et relv on illegaalne ja Torgeri verest leidis ekspertiis kokaiini jälgi.

Parts pole avalikkusele selgitanud, milliste probleemide tõttu tellis ta möödunud aastal ühest erafirmast turvamehe.

Tallinna linnakohtu esimees Helve Särgava ei osanud öelda, mis saab siis, kui kahe nädala pärast Partsi puhkus lõpeb, aga politsei pole tulistamisloo kõiki asjaolusid veel selgeks saanud. Särgava on tänaseks teistele kohtunikele arutamiseks laiali jaganud ligi 60 Partsi arutada olnud kriminaalasja.