Mereväe laevastiku uus ülem on kaptenleitnant Ivo Värk

 (6)
Ivo Värk
Ivo VärkFoto: Karl Alfred Baumeister

Täna Miinisadamas toimunud tseremoonial määras mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska mereväe laevastiku ülemaks kaptenleitnant Ivo Värki.

Kaptenleitnant Värki sõnul on laevastik läbimas murdelist ajahetke, kus laevade võimeuuendusprogramm annab laevastikule vaieldamatult moodsama tehnika ja loob suurepärased väljavaated tulevikuks. "Peame edasi liikuma, suuremaks saama ja rohkem oma riigi kaitseks tegema," ütles Värk.

Alates 1992. aastast kaitseväes teeniv kaptenleitnant Ivo Värk on õppinud Ameerika Ühendriikide mereväe staabikolledžis ja Saksamaal Mürwiki mereakadeemias. Ta on teeninud komandörina mereväe sõjalaevadel, juhtinud mereväe operatsioonistaapi ning panustanud vanemstaabiohvitserina NATO mereväekomponendi Northwoodi staabi töösse. Lisaks on ta täitnud lektori kohustusi Balti kaitsekolledžis.

"Teenistus mereväes, NATO staabis ja Balti kaitsekolledžis on loonud uuele laevastiku ülemale suurepärased eeldused ametisse astumiseks," ütles mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska.

Varasemalt laevastiku ülemana teeninud kaptenleitnant Peeter Ivask jätkab välisteenistuses.

Mereväe laevastikus on kolm nüüdisaegsete miinitõrjesüsteemidega varustatud Sandown-klassi miinijahtijat, miinitõrjeoperatsioonide toetuseks kasutatav Lindormen-klassi staabi- ja toetuslaev, spetsiaalse väljaõppega miinituukrite grupp ning miini-infokeskus, mille ülesanne on hallata ja täiendada Eesti vete miinisõjaga seonduvaid andmebaase.