Meie Maa: riik maksustab Kuressaare haiglale tehtavad annetused

 (120)
Kuressaare Haigla EMO
Kuressaare Haigla EMOFoto: Meriliis Metsamäe, Meie Maa

Kuressaare haiglale maskide, kaitseriiete ja muu vajaliku soetamiseks seoses võitluses koroonaviirusega raha annetades peavad annetavad ettevõtjad arvestama, et annetuste pealt tuleb maksta tulumaks. Eraisikust annetajatel seda probleemi ei ole.

OÜ Kingli Grupp otsustas samuti Kuressaare haiglale annetuse teha ning ei pea annetuse maksustamist praeguses olukorras õigeks, kirjutas ajaleht Meie Maa. “Kui oled mingi summa oma eelarves ette näinud, siis peab sinna tulumaksu juurde lisama. Tekib küsimus, kas vähendada oma eelarvet või summat, mida annetad,” selgitas OÜ Kingli Grupp juhatuse liige Viljar Rei.

“Üldkasutatav haigla, mis ravib kõiki Saaremaa patsiente, võiks ikkagi erandite alla kuuluda,” leidis Rei. “Aitame riigil olukorrast üle saada, makstes oma osa, aga peab poolvägisi veel riiki ka toetama.”

“Kuressaare Haigla SA ei ole tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirjas. Seega kuulub annetus deklareerimisele,” põhjendas maksu- ja tolliamet.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!