Meelis Pai: Nukuteatri probleemid tekkisid 2009. aastal masu tõttu

 (15)
Nukuteater
Meelis PaiFoto: Ilmar Saabas

Täna avalikustatud Nukuteatri auditi tulemuste põhjal on 364 000-eurose eelarvemiinusega teater elanud üle oma võimete, ent sihtasutuse Nuku direktori Meelis Pai sõnul hakkas pall veerema 2009. aastal majandussurutise tõttu.

 "Vaikselt olen püüdnud miinuseid vähendada ja kokku on hoitud kõvasti," vahendab ERR Uudised Meelis Pai sõnu. "Vahepeal ei olnud peakunstniku ja kunstilist juhti ja kui 2011 tulid teatrisse Turu kunstiakadeemiast  tudengid, siis pidi nad ju tööle võtma ja siis sai lükatud kahjum edasi. Ma arvan, et võib-olla selle aasta keskel oleme sellest kahjumist väljas ja teater läheb edasi," rääkis Pai "Aktuaalsele kaamerale".

Audit heitis ka ette, et nukuteatri hoones asuva kohviku operaatoriga puudus kirjalik rendileping."Nendega tehti kokkulepe pärast mitme operaatori vahetust. See firma on hea meelega nõus meiega lepingut sõlmima, kui me saaksime anda neile kogu selle kohviku ruumi rendile, aga kuna see on kolmelt poolt läbikäidav ruum, me ei saa seda sulgeda ehk me ei saa seda neile rendile anda," selgitas  Pai.