Meelis Atonen: Lipstok poleks tohtinud minna nõukogu ette kandidaatidega, kes toetust ei leia

 (30)
Meelis Atonen: Lipstok poleks tohtinud minna nõukogu ette kandidaatidega, kes toetust ei leia
Foto: Andres Putting

Eesti Panga president Andres Lipstok ei oleks tohtinud nõukogu ette viia asepresidendikandidaate, kes toetust ei leia, leidis Tavidi nõukogu liige ja suurest poliitikast lahkunud endine majandusminister Meelis Atonen.

Atonen rääkis Kuku raadio saates "Keskpäevatund", et Eesti Panga nõukogu on juba pikema aja jooksul edastanud soovi midagi pangas muuta, aga nende soovi ei ole kuuldud. Nüüd kukkus tema sõnul inetult välja see, et head asepresidendid said kannatada.

„Ma ei näe siin midagi katastroofilist, et soovitakse värsket verd panga juhtimisse tuua, aga kaks head meest pandi väga rumalasse seisu,“ kõneles Atonen. „President ja nõukogu esimees oleks pidanud omavahel rohkem suhtlema.“

Atonen viitas ka Rein Minka öeldud võrdlusele, et „äraaetud hobused lastakse maha“. „Tublid tööhobused, selle asemel, et neile medal rinda panna ja ilusti ära saata, lasti maha,“ rääkis ta.

Atonen märkis, et sellise organisatsiooni asepresidentide valimine peaks toimuma nii, et välja ei minda nende kandidaatidega, kes toetust ei leia.

„Kaks väga head spetsialisti, kes on pühendanud ennast Eesti Pangale ja Eesti riigile, visati prügikasti,“ kõneles Atonen. „Peaminister oli ka pahane, et heade inimestega otsustati nii.“