Medicum peatas tasuliste koroonaviiruse testide tegemise

 (62)
Tõnis Allik
Tõnis AllikFoto: Madis Veltman

Medicum peatas täna tasulise koroonaviiruse testimise võimaluse, mis avanes eelmise nädala reedel. Otsus jätkamise asjus tuleb täna pärast valitsuse otsust testimise korraldamise kohta.

„Testimine on peatatud ja me ootame valitsuse otsust, mismoodi üldse testimisega jätkatakse,” ütles Medicumi juhatuse esimees Tõnis Allik. Valitsus kaalub tema sõnul praegu, kui laialdaselt üldse testimist rakendada. „Paanika vältimiseks ei registreeri me praegu kedagi,” sõnas Allik. „Päeva jooksul otsustame, kuidas edasi minna.” Alliku sõnul sõltub otsus valitsuse kriisikomisjoni otsusest.

„Meie võimekus teste teha on niigi väga väike, kui üldse jätkame, siis suuremalt,” sõnas Allik. „Seni testisime sümptomiteta patsiente, aga kui peaksime hakkama testima ka sümptomitega patsiente, siis peame oma töö ümber korraldama.

Reedel, kui testimise võimalus Medicumis avanes, läksid kohemaid umbe telefoniliinid. Siis lubas Allik, et esmaspäevaks tekitatakse kõneootejärjekorra võimalus.

Testi hind Medicumis oli 81 eurot. Testide läksid uurimiseks Synlabi, kus suudetakse analüüsida 500-600 testi päevas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!