Max Kaur põhjustest, miks ta sai Peterburi linnavalitsuse nõunikuks: mind märgati

 (18)
Max Kaur põhjustest, miks ta sai Peterburi linnavalitsuse nõunikuks: mind märgati
Foto: Andres Putting

Keskerakondlane ja Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni esimees Max Kaur saab 1. detsembrist Peterburi linnavalitsuse liikme Terenti Meštšerjakovi nõunikuks kaasaegse omavalitsuse arendamise küsimustes. Ta hakkab tööle ühiskondlikel alustel ning jätkab samal ajal oma tegevust Tallinna linnavolikogus. Delfi päris linnavolinikult, kes maksab kinni tema sõidukulud Peterburi.

"Peterburi," vastas Kaur RusDelfile. "Mitte kopikatki Tallinna maksumaksjate rahast sellele ei kulu." 

Kui palju aega kulub Peterburi linnavalitsuse nõuniku tööks, seda Kaur veel ennustada ei oska. "Sellest on veel vara rääkida. Reedel sõidan Peterburi, need on esimesed tööhetked, kohtumised. Praegu on olemas üldine kokkulepe, kuid detaile pole veel arutatud. Need selguvad reedel Peterburis. Reedel toimub ka pressikonverents," rääkis Kaur. 

Max Kaur hakkab tööle otse Terenti Meštšerjakovi alluvuses. Küsimused, millega Kaur tegelema hakkab, hõlmavad tänapäevast tehnoloogiat, mida rakendatakse kohalikus omavalitsuses. "Kõigepealt meie kogemus e-teenustega, e-ühiskonnaga, alustades mobiilsest parkimisest ja lõpetades elektroonilise omavalitsusega. Aga ka korteriühistute töökogemusest."

Küsimusele, kuidas juhtus, et just teda kutsuti Peterburi nõunikuks, vastas Kaur: "Mind pani tähele, märgati mu aktiivsust. Minu jaoks oli see natuke ootamatu. Initsiatiiv tuli nendelt."