Mati Eliste kohtuvaidlus saab lahendi märtsi lõpus

 (8)
Mati Eliste kohtuvaidlus saab lahendi märtsi lõpus
Foto: Andres Putting

Endise Tallinna linnavolikogu liikme, Pirita linnaosa halduskogu esimehe Mati Eliste ja kinnisvaramaakler Aili Asavi vaidlus 100 000 kroonise võla üle saab kohtulahendi 29. märtsil.

Eile toimus Harju maakohtus selles kohtuasjas istung ning 29. märtsil kuulutatakse osapooltele lahend, ütles Harju maakohtu pressiesindaja Kristina Ots.

Lisaks on Põhja ringkonnaprokuratuur saatnud üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse Elistet mõjuvõimuga kauplemises.

Mati Elistet (69) süüdistatakse selles, et ta sai ajavahemikul november 2008 kuni märts 2009 kahelt isikult rahalist toetust enda juhitavale MTÜ-le Laulu- ja Liikumisstuudio Mariel, teatas prokuratuur.

Vastutasuna lubas süüdistatav saada Tallinnas Pirital asuva kinnistu detailplaneeringu eskiisi jaoks kirjaliku kooskõlastuse, mis ei ole vastavuses sama kinnistu kohta tehtud linnaosa halduskogu otsusega. Selleks kohtus Eliste 2009. a juunis Pirita linnaosa vanemaga ja üritas veenda teda kinnistu detailplaneeringule kooskõlastust andma.

Kokku sai süüdistatav MTÜ pangaarvele korruptiivset tulu 111 000 krooni.

Elistele on esitatud süüdistus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb mõjuvõimuga kauplemist. Sellise kuriteo eest näeb seadus karistusena ette rahalise karistuse või kuni kolme-aastase vangistuse.

MTÜ Laulu- ja Liikumisstuudio Mariel suhtes lõpetas prokuratuur oktoobris kriminaalmenetluse, kuna kahtlustatava süü ei olnud suur. Prokuratuur pani kahtlustatavale kohustuse tasuda riigituludesse 10 000 krooni, mis on tänase seisuga tasutud.