Maskikandmist hakkab peamiselt kontrollima politsei. Täpsed reeglid on paikapanemisel

 (292)
Maskikandmist hakkab peamiselt kontrollima politsei. Täpsed reeglid on paikapanemisel
Foto: Andres Putting

Valitsus arutab täna, mis kujul maskikandmise kohustus täpselt rakendub, selge on see, et peamiselt hakkab reeglite täitmist kontrollima politsei.

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles ETV hommikuprogrammis "Terevisioon", et nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadusele viidates tuleb maskikohustuse täitmise kontrolli teha terviseametil koostöös PPA-ga, vahendab ERR.

Kiik rõhutas, et kontrollijate eesmärk pole kedagi trahvida, kuigi seaduslik võimalus selleks on. Ta meenutas kevadist olukorda, mil samuti politsei kontrollis 2 + 2 reegli täitmist.

"Eesti politsei on väga mõistlik, nad saavad ju aru, et eesmärk on kõigil viiruse levikut tõkestada, rahva tervist kaitsta, mitte kedagi karistada. Eeskätt ta on suunav, toetav, meeldetuletav, ta ei ole karistav," rõhutas Kiik.

Terviseameti roll kontrollimise mõttes on eelkõige juhendite väljatöötamine ja vajaduse korral probleemkohtade lahendamine koostöös sotsiaalministeeriumiga õiguslike küsimuste puhul.

"N-ö tänavapildis eeskätt on kontrollija PPA ja samuti nagu kevadel kohalike omavalitsuste korrakaitseüksused," lausus Kiik. Lisaks peavad osalejate piirarvu täitmist kontrollima ürituste korraldajad ise.

Delfi saatis valitsuse pressibüroosse täpsustavad küsimused maskikohustuse kohta, ent hetkel öeldi, et kõik maskidega seotud detailsemad küsimused selguvad, kui vastav korraldus ja seletuskiri on valmis. "Hetkel selle väljatöötamine ja ametkondade vaheline kooskõlastamine veel käib," märkis pressiesindaja.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!