Martin Repinski kaebas Katri Raigi kohtusse väidete eest sotsiaalmeedias

 (283)
Raik: avalduse sisu on ebaselge
Martin Repinski ja Katri Raik
Martin Repinski ja Katri RaikFoto: Fotokollaaž

Jõhvi vald kaebas siseminister Katri Raigi ebaõigete väidete esitamise eest sotsiaalmeedias Harju maakohtusse. Raik märkis, et hetkel jääb talle avalduse sisu ebaselgeks, kuid kui selgub, et ta on eksinud, on ta valmis vea parandama.

"Mul on kahju, kuid ametis olev siseminister on läinud liialt hoogu ja ei suuda oma ütlusi enam kontrollida," sõnas Jõhvi vallavanem Martin Repinski Jõhvi vallavalitsuse pressiteate vahendusel. "Kuna ta on valla kohta avaldanud ebaõigeid väiteid, siis meil ei jäänud muud üle, kui ta nende eest kohtusse kaevata."

Mitmed meediaväljaanded jagasid siseministri Facebooki kontol avaldatud postitust "Keskerakond – käed eemale Jõhvi inimestest", kus ta väitis, et "näiteks selle aasta alguses sai vallalt rahalise toetuse MTÜ Jõhvi Noorteparlament".

See väide ei vasta Repinski sõnul tõele. MTÜ Jõhvi Noorteparlamendi seostamine Jõhvi valla 2019. aasta eelarves ette nähtud toetusega on meelevaldne, sest ühtegi makset ei ole tehtud ja puuduvad ka mistahes alused maksete tegemiseks tulevikus.

"Mitmed edumeelsed omavalitsused toetavad noortevolikogu tegevust, et siduda noori enam kohaliku eluga. Jõhvi vald eraldas noortevolikogu tegevuskuludeks käesoleval aastal lisaeelarvega 30 000 eurot, millega tahtsime noortevolikogu tegevust aktiveerida juba sellel aastal," selgitas Repinski.

"Kui siseminister peab oma põhitöö kõrvalt vajalikuks asja kommenteerida ja näeb valla tegevuses mingeid muid seoseid, siis soovitaksin tal end asjadega kõigepealt kurssi viia. Praegu tugineb ta oma arvamuses puhtalt kuulujuttudele ja aitab omalt poolt kaasa nende levitamisele," väitis Repinski.

Seotud lood:

"Kuna Katri Raik on oma väljaütlemistega kompromiteerinud valda, siis meil ei olnud võimalik sellega leppida," lisas Repinski. "Oma sõnade eest tuleb alati vastutada ja kohus annabki selleks talle nüüd hea võimaluse."

Vald nõuab Katri Raigilt kohtu kaudu ebaõigeid väiteid ümberlükkava postituse avaldamist käesoleva aasta 22. märtsil avaldatud postituse "Keskerakond – käed eemale Jõhvi inimestest" juures. Kui selline kohtuotsus jõustub, peavad ebaõiged väited lükkama valla hinnangul ümber ka meediaväljaanded, kes postituse algsel kujul avaldasid.

Raik on valmis võimaliku vea parandama

"Pidasin seda esialgu aprillinaljaks," ütles Raik Delfile.

Raik, kes pole veel avalduse täpsemat sisu näinud, märkis, et pressiteate põhjal jäi talle ebaselgeks, milles teda täpsemalt süüdistatakse.

Ta lisas, et kui ta on faktidega eksinud, siis on ta valmis oma sotsiaalmeediapostitust parandama, kuid kohtusse kaebamine on tema hinnangul liialdatud käik.