Martin Kukk: Reformierakonnal ja Keskerakonnal on võrdne toetus, aga täiesti erinevad väärtused

 (73)
Reformierakonna üldkogu swiss hotellis
Martin KukkFoto: Martin Dremljuga

Reformierakonna peasekretäri Martin Kuke sõnul näitab Eesti Päevalehe tellitud uuring, et Reformierakonnal ja Keskerakonnal on tegelikkuses võrdne toetus, samal ajal on väärtused ja valijad erakondadel üsna erinevad.

"Reformierakonna ja tänase Eesti valik on tugevad partnerlussuhted Ameerika Ühendriikide, Euroopa Liidu ja teiste NATO riikidega. Keskerakond seevastu vaatab järjepidevalt Kremli suunas. 1. märtsil on olukord küllaltki lihtne - milline erakond saab valijatelt rohkem hääli, see moodustab valitsuse," ütles Kukk Delfile.

"Oleme korduvalt öelnud - kremlimeelse Keskerakonnaga meie koostööd ei tee," lisas Kukk.

Eesti Päevalehe palvel uuris Turu-uuringute AS 1004 inimeselt kolme kuu jooksul, keda nad riigikogu valimistel eelistaksid. Kui valimised toimuksid sel pühapäeval, jääksid Keskerakond ja Reformierakond täpselt viiki, sest mõlemate poolt hääletaks 16% Eesti elanikke.

Kolmanda koha saaksid uuringu kohaselt sotsid, kelle poolt hääletaks 12% küsitletuid, ja parlamendierakondadest saaks vähim hääli IRL – 9%. Tulemusi tõlgendades tuleb aga olla ettevaatlik, sest kokku jagavad need erakonnad ainult veidi üle poolte häälte.