Martin Helme oma DW intervjuust: andsin selle vahetult peale valimisi, kui me ei osalenud veel koalitsioonikõnelustel

 (160)
Martin Helme oma DW intervjuust: andsin selle vahetult peale valimisi, kui me ei osalenud veel koalitsioonikõnelustel
Foto: Madis Veltman

Martin Helme kirjutab oma sotsiaalmeediapostituses, et tänasel päeval ta skandaalset Deutsche Wellele antud intervjuud enam ei annaks.

"Uus päev, uus manufakteeritud "skandaal", mille abil üritatakse nurjata koalitsiooniläbirääkimisi ja karjatada Isamaa ning Keskerakond tagasi parketile," alustab Helme oma pöördumist.

"Täna on siis selleks pikali pildumise põhjuseks minu intervjuu DW-s. Täna ma seda ei annaks enam, vaid pakuks neile oma pilti, mille nad toolile saaks panna, et siis pool tundi pildi suunas süüdistusi ja pahameelt väljendada, saaks ka hea "intervjuu"," pareerib Helme.

"Et mitte teha paanikakülvajate elu liiga kergeks, siis paneme asjad konteksti ja perspektiivi," jätkab Helme.

"Esiteks andsin ma selle intervjuu vahetult peale valimisi, kui me ei osalenud veel koalitsioonikõnelustel. Teiseks väljendasin ma seal seisukohti, mis on Euroopas väga laia kõlapinnaga. Igas Euroopa riigi parlamendis on olemas partei või parteid, mis suhtuvad tõrjuvalt plaani Euroliitu föderaliseerida. Paljudes riikides on sellised erakonnad ka valitsuses, alates Taanist, jätkates Poola, Austriaga ja Itaaliaga, lõpetades isegi Saksamaaga," kirjeldab Helme.

"Tähtis on aga see, mida ütlesin ka meie eilsel kohtumisel siinsete suursaadikutega: tänaseks kokku lepitud välispoliitika osa meie koalitsioonikõnelustel ütleb, et meie toetame euroliidu puhul riikide liitu mitte liitriiki. See on täiesti mõistlik ja peavoolu seisukoht. Sündiv koalitsioon ei ole seadnud kahtluse alla meie kuulumist euroliitu või isegi mitte arutanud sealt lahkumist. Selleks puudub lihtsalt Eestis hetkel poliitiline tahe," lisab ta lõpetuseks.