Martin Helme nõunikud selgitavad täna riigikogus USA advokaadibüroo valimist

 (109)
MARTIN HELME, KERSTI KRACHT
Rahandusminister Martin Helme oma nõunike Kersti Krachti ja Kristel Menninguga.Foto: Teet Malsroos, Õhtuleht

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon ja korruptsioonivastane erikomisjon kutsusid tänasele istungile USA advokaadibüroo valimist selgitama rahandusministri nõunikud Kristel Menningu ja Kersti Krachti.

Riigikogu erikomisjonid jätkavad tänasel erakorralisel istungil taas arutelu advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan sõlmitud lepingu teemal. Lisaks Menningule ja Krachtile on istungile kutsutud ka justiitsminister Raivo Aeg ning välisminister Urmas Reinsalu.

"Oleme saanud ülevaate USA vahendaja värbamisega seotud vastuoludest, kuid nende vastuolude tekkepõhjused on jäänud seni segaseks. Seekordsed kutsutud saavad aidata asjasse selgust tuua," rääkis riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Jürgen Ligi.

"Komisjonide istungitel ilmnenu ja erinevad dokumendid lubavad kindlasti ütelda, et Eesti Vabariik ei oleks pidanud sõlmima lepingut härra Freeh bürooga ning leping ise on nõrk," lisas korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Katri Raik. "Kuidas selline leping sündis, selles tulebki selgusele jõuda," märkis ta.

Erikomisjonide erakorraline ühisistung algab kell 13.