Mart Nutt: Volgograd ei ole päris Sotši, kus on praegu ilmselt turvameetmed tugevamad, kui mujal Venemaal

 (11)
Mart Nutt
Mart NuttFoto: Tanel Meos

Täna Volgogradis kärgatanud plahvatusel ei pruugi olla otsest seost Sotši olümpiamängudega, kuid viitab tõsistele pingetele Põhja-Kaukaasias, ütles välispoliitikaga hästi kursis olev riigikogulane Mart Nutt (IRL).

„Volgogradi terroriakti põhjused võivad olla seotud ka muuga, kui Sotši olümpiamängudega. Nende sündmuste ühte patta panemine on hetkel pisut meelevaldne, kuid eks asjaolud peab välja selgitama uurimine,“ rääkis Nutt Delfile.

Volgograd ei ole päris Sotši, kus on praegu ilmselt turvameetmed tugevamad kui mujal Venemaal,“ nentis ta.

„Kui vaadata viimase 12-13 aasta arenguid Venemaal, siis terroriakte on ette tulnud mitmel pool ja väga erinevaid. Olümpiamängude ajaline lähedus paneb mõtlema, et äkki see tänane juhtum on seotud olümpiaga,“ sõnas Nutt.

Terroristide taktika ei õigusta end Nuti sõnul mitte kunagi ning ükski riik ei tohiks minna terroristidele järeleandmise teele.

„See, et Põhja-Kaukaasia inimesi on võib-olla valesti koheldud, on üks üks küsimus, kuid kindlasti pole õige hakata terrorimeetoditega oma õiguste eest võitlema,“ lisas ta.

Venemaa lõunaosas Volgogradi linnas toimus täna rongijaamas plahvatus, milles hukkus vähemalt 14 inimest, kümned said vigastada. Esialgsetel andmetel korraldas plahvatuse enesetaputerrorist.