„Vaat see on nagu Donald Trump, kes ajab rahvusvahelist poliitikat nagu ärimees, kes ta ka kahtlemata on. Aga ei ole eriti õige ajada samade meetoditega äri nagu teha poliitikat. Kui kellelgi on suhtumine, et meie oleme grupp valgustatud tarkpäid ja teised kuulaku, siis on see algusest peale läbi kukkunud. Riigireformi saab teha koos kellegagi, aga mitte kellegi vastu. Neil võivad olla head ideed, aga paraku ei hakka keegi neid tegema.“

„Kindlasti olen kõigi riigireformi tegijatega nõus, et bürokraatiat peaks olema vähem. Praegu tundub, et haldusreform toodab lõpuks varasemaga sama palju või isegi rohkem ametnikke. Tahaksin väga loota, et eksin ja see on vaid ajutine tundmus,“ vastas Laar intervjueerija küsimusele, kust peaks Eesti riiki õhemaks lõikama.

„Üldiselt võiks ametnike arv olla väiksem, ka seadusi, keeldusid ja käskusid võiks olla vähem. Iga käsu ja keelu kohta on inimene, kes seda kontrollib. Kui keegi kontrollib, on alati võimalus, et Eesti korruptsiooniindeks kerkib jälle sinna, kust ta õnneks on langenud, mis on meie vastavate ametivõimude hea töö. Mida rohkem ametnikke, seda rohkem seadusi ja mida rohkem seadusi, seda rohkem ametnikke. See on suletud ring. Eesti välisministeeriumi osa rahvuslikust koguproduktist on kindlasti suurem kui Saksamaal, mida härra Neivelt (Kunagine pankur Indrek Neivelt arvutas hiljuti välja, et eesti EKT-st kulub ebaproportsionaalselt suur osa Eesti Panga ülal pidamise peale – toim) armastab näiteks tuua. Aga kui tahame riigi ülesandeid täita, tuleb teatud asjad ära teha.“
„Panen suu kinni, muidu ma ütleksin midagi. Jään parem viisakaks,“ kommenteeris Laar Neivelti arvutusi. „Ma võin mütsi ära süüa, et Eesti Panga president Ardo Hansson on kõik need küsimused põhjalikult läbi uurinud ja ka panga nõukogu on ta mitu korda selles üle kuulanud. Eesti Pangal on palju funktsioone ja on teada, kui palju inimesi nendeks vaja läheb. Ei ole mõtet arvata, et oleme nii väiksed ja viletsad, nemad seal Frankfurtis [Euroopa Keskpangas] teevad ja teavad kõike, pole meil oma keskpanka vaja. See oleks tõesti radikaalne lahendus.“