Mart ja Martin Helme rikkusid agitatsioonikeeldu, kutsudes oma tänases raadiosaates EKRE-t valima. Keeldu rikkus ka Erik Orgu

 (753)
Täiendatud kell 16.08
Mart ja Martin Helme rikkusid agitatsioonikeeldu, kutsudes oma tänases raadiosaates EKRE-t valima. Keeldu rikkus ka Erik Orgu
Mart ja Martin Helme, Erik OrguFoto: Kollaaž

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esinumbrid Euroopa Parlamendi valimistel Mart ja Martin Helme teevad täna parteikaaslasele Siim Pohlakule kuuluvas Tre Raadios oma tavapärast raadiosaadet "Räägime asjast" ja kutsusid hoolimata agitatsioonikeelust ka EKRE poolt hääletama. Agitatsioonikeeldu rikkus ka üksikkandidaat Erik Orgu, kes saatis laiali tema poolt hääletama kutsuvad e-kirjad.

Üleskutse tänastel europarlamendi valimistel EKRE poolt hääletada kõlas mõlema Helme suust kohe saate alguses. Ka saate lõpus käsitlesid nad Euroopa Parlamendi valimiste teemat, kuid keskendusid seejuures siiski Briti peaministri Theresa May ja kõigi poliitiliste oponentide mustamisele.

Ka üksikkandidaadina Euroopa Parlamenti kandideeriv Erik Orgu saatis täna laiali e-kirju, milles ütles muu hulgas, et kui e-kirja saatja tema poolt ei hääleta, siis on tema hinnangul ülekaal ja rasvumine ning sellest tingitud vaevused normaalne nähtus.

Eesti Rahvusringhääling on tänase valimispäeva puhul eemaldanud kavast mõlemad poliitikateemalised saated, nii kell 12.05 eetrisse mineva Raadio 2 saate "Olukorrast riigis" kui ka kell 13.05 algava Vikerraadio saate "Samost ja Sildam".

Valimispäeval on aktiivne valimisagitatsioon keelatud kõikjal, sealhulgas televisioonis ja raadios.