Mart Helme: peale saarte pole teiste regioonide isoleerimine mõttekas, Eesti on nii väike

 (37)
Mart Helme
Mart HelmeFoto: Jaanus Simson

Soome valitsus otsustas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks isoleerida Helsingi ja Uusimaa regioonid. Siseminister Mart Helme ütles, et Eesti valitsus on otsustanud isoleerida vaid saared ja ülejäänud riiki vaadatakse tervikuna.

Ministri sõnul on Eesti nii väike, et valitsus ei ole peale saarte teiste regioonide isoleerimist mõttekaks pidanud. "Meil on olnud päevakorras näiteks Võru maakonna isoleerimine. Me ei usu aga, et õnnestub inimeste töörännet ja perekondlikku suhtlemist sellisel määral piirata, et see takistaks viiruse edasi levimist," ütles Helme.

Helme sõnul on valitsusel strateegia, et Eestit vaadatakse tervikuna - välja arvatud isoleeritud saared -ja terves riigis tuleb sisse viia ühesugused nõuded. "Saaremaa isoleerimise põhjus oli see, et haigus sealt välja ei leviks, sest see on üks põhilisi haiguskoldeid. Teiste saarte puhul oli see oluline, et haigus sinna sisse ei tuleks."

Soome valitsus otsustas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks isoleerida Helsingi ja Uusimaa regiooni. "Suur-Helsingi piirkonnast hakkasid inimesed põgenema maapiirkondadesse ja sellega oli oht, et nad viivad viiruse, mille kolle on Lõuna-Soomes, üle riigi laiali. Seetõttu otsustati kehtestada väljasõidukeeld," selgitas Helme.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!