Marrandi: Reiljani erakonnast välja astumine oleks Rahvaliidu maine päästnud

 (27)
Jaanus Marrandi
Foto: Ilmar Saabas

Rahvaliitlasest riigikogulane Jaanus Marrandi arvas, et täna riigikohtus lõplikult süüdi mõistetud Villu Reiljani õigeaegne avalik väljaastumine Rahvaliidust oleks partei maine päästnud.

Marrandi ütles Delfile, et kogu erakonna mainekaotus on väga palju olnud seotud mitte niivõrd Villu Reiljani süüdi või mitte süüdi olemisega, aga just tema ümber koondunud skandaalidega. "Erakonna jaoks oleks see olnud ainukene pääsetee, kui ta oleks oma erakondlikkuse peatanud."

Marrandi sõnul ongi just see põhjus, mis on kahjustanud nii erakonna kui terve Eesti poliitika mainet.

Ka teiste erakondade rahastatus on hämar

Marrandi lisas veel, et inimlikult on tal Villu Reiljanist väga kahju. Tema sõnul leidub ka teiste erakondade rahastamise juures palju hämarat, mis võiks samamoodi kvalifitseeruda. "Selle peale ma võin mürki võtta. Aga täna on kohus oma otsuse teinud ja minul ei ole küll põhjust arvata, et riigikohus ei tee oma otsuseid ausalt," sõnas Marrandi.

Marrandi väitel on Reiljani toetajate hulgas oodata nüüd palju kibestumist. "See mentaliteet, et süüdi on kõik teised instantsid ja selline vihane kibestumine ja kurjus - need on ka olnud üks kaasaskäiv asi nende arutelude juures ja need on koondunud ümber Villu Reiljani. Ma arvan, et neid inimesi on päris palju, kes saavad nüüd oma kibestumisele hoogu juurde."