Marko Pomerants: Taavi Rõivase valitsuse jutt kaasamisest on osutunud lihtsalt pläraks

 (67)
Riigikogu ööistung!
Marko Pomerants riigikogusFoto: Martin Dremljuga

Kevadise valitsusremondi ajal opositsiooni jäänud Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liikme Marko Pomerantsi hinnangul kraabib Reformierakond valitsuses raha kokku sotside lubaduste täitmiseks.

Pomerants ütles Delfile valitsuse saja päeva tööd hinnates, et kaasamine, millest valitsuses nii palju juttu on olnud, on osutunud lihtsalt pläraks.

Samuti leidis ta, et koalitsioonileppe välist on valitsuse senises töös olnud oluliselt rohkem, kui koalitsiooni leppest pärit asju.

Pomerantsi sõnul on koalitsioon korraldanud pöörased manöövrid kooseluseadusega ning läinud pensionäridele külla neile eelmise valitsuse poolt lubatud rahadega, mis tähendas ühe meetme vahetamist teiseks ehk vanemapensioni edasilükkamist kolmeks aastaks.

Kokkuvõttes leidis Pomerants, et Reformierakond kraabib sotsiaaldemokraatide valitsuses raha kokku sotside lubaduste täitmiseks.

Pomerants jagas Rõivase kabineti ministrid lihtsustatult neljaks:

1. Vanad näod: Jürgen Ligi, Urmas Paet, Keit Pentus-Rosimannus, Hanno Pevkur - suuri üllatusi pole toonud.

2. Uued vanad: Sven Mikser, Ivari Padar, Urve Tiidus, kes alustas varem kui teised uued - on kuidagi pildist väljas, aga ega neil uudiseid pole ka.

3. Uued asjalikud: Jevgeni Ossinovski, Helmen Kütt, Anne Sulling.

4. Uued nautijad: Taavi Rõivas, Urmas Kruuse, Andres Anvelt, Urve Palo, kellel kogemust peaks ju olema, aga kisub eelmisesse gruppi.